nowa restauracja włoska w Krakowie

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów oraz duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do makaronu. włoska restauracja Kraków centrum Ryby, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, tortellini, piada i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film