sałatka z kaszą jaglaną

Obecnie koncentrujemy się na tym, co jemy – wybieramy artykuły coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej też szuka się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje absolutnie odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W szeregu przypadków zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one identycznie wiele produktów odżywczych, ale organizm po prostu znosi je o wiele prawidłowiej. Znakomitym przykładem porządnego produkty jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach niesłychanie niejednokrotnie a dziś niestety pozostała zapomniana.

pasztet z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz więcej osób ceni jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to zapytanie jest niesłychanie prosta – kasza jaglana to absolutnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej niż stereotypową, popularną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu jednakowoż jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są właściwie fajne. Z jakiej przyczyny jednakże powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma nadzwyczaj dużo należytych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny artykuł lub trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niesłychanie porządnym źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie tylko, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, które nadzwyczaj poprawiają pamięć i koncentrację a także dużo cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza wybitnie odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych i oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.